Macrory kassikasvandus

 

Tere tulemast meie koduleheküljele!

 

Meie kassikasvandus tegeleb scottish fold ja straight, nii lühi- kui pikakarvaliste aretusega.

Kasvanduse asutaja ja juht Dr Karin Roth on litsentseeritud veterinaar ning sertifitseeritud felinoloog, kes aretab kasse armastusest ja professionaalse hobina. Kasvanduse igapäevase töö eest vastutab Karini abikaasa Norman Roth.

Kasvanduse nimi tuleb keldi keelest. Tõlgituna tähendab Rory Punast Kuningat ning Mac poega. Seega on eestikeelseks tõlkeks Punase Kuninga Poeg.

Kasvandus on registreeritud maailma suurimas felinoloogilises süsteemis TICA (The International Cat Association). TICA on just tänu kasvanduse omanikule, Dr Karin Rothile, jõudnud lõpuks ka Eestimaa pinnale. Klubi tegutseb nimega Estonian Cat Association ESTICAT.

Kasvandus on registreeritud ka ülemaailmses organisatsioonis World Cat Federation - WCF. Samuti oleme liikmed kõrgelt hinnatud Venemaa assotsiatsioonis CatFold, kuhu kuuluvad maailma scottish foldide tippkasvatajad. Sinna ei saa mitte kõik - läbida tuleb mitu tingimust ja seda kõige tehakse selleks, et meie kasside taset tõsta. Esmaseks nõudeks on see, et kasvataja on tunnustatud felinoloog.

Eestis kõrge scottish foldide tasemeni jõudmine on raske eesmärk, aga selles suunas tööd tehaksegi. Lisaks on meie kasvandusel filiaalid Tallinnas. Teeme tööd kvaliteedi tõstmise suunas - mentaalne ja füüsiline tervis on kõige tähtsamad. Kassipojad on hästi sotsialiseeritud, terved ja mitmekordselt vaktsineeritud. Samuti on nad enne loovutust kastreeritud/steriliseeritud, et uus omanik selle pärast muretsema ei peaks.

 
Oleme liitunud TICA Vabatahtliku Vastutustundliku Kasvataja Programmiga ning allkirjastanud Eetika Koodeksi


Kasutame väga kõrgelt hinnatud Ameerika ja Kanada liinidega kasse, kus on nii Maailmavõitjaid kui teisi tipp showklassi kasse.
Kassid, keda aretuses kasutatakse, on väga hoolikalt valitud ja pikisilmi oodatud. Meie kasvandikud on väga toredad perelemmikud, kellest enamik ka kõrgelt auhinnatud näitusekassid.

Käesoleva kasvanduse eesmärgiks on aretada terveid, ilusaid ja eelkõige imelise iseloomuga kasse. Kvaliteet on tähtsam kui kvantiteet. Meie nõudmised on kõrgel ja tulusaamise eesmärgil kasse ei aretata. Iga paarituse taga on pikk eeltöö!

Macrory kasvandus tegeleb hetkel kahe põhilise liiniga - Scottish & Highland Foldid põhivärviga valge ning kõrvalliinina hõbe ja kuld.

Scottish fold leiab tee iga inimese südamesse - ustavamat ja kallimat sõpra on raske leida.

 

Karin kallite pisikestega. Flyhigh Royal's Axel Kexi (phalene) & Macrory Justice (šoti lontkõrvaline)